(30-08-2019) Badania lekarskie zawodnicy

 

"Uwaga rodzice zawodników


Na najbliższych treningach trenerzy podadzą informacje, którym zawodnikom kończą się zaświadczenia lekarskie, niezbędne do udziału w rozgrywkach.

Do otrzymania zaświadczenia należy posiadać aktualne wyniki badań:
mocz, OB, morfologia, glukoza, EKG bez opisu oraz informację o wzroście i wadze dziecka.

Proponujemy, aby nie czekać z badaniami do ostatniej chwili.

Od 1 marca 2019 roku weszły w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające zasady przeprowadzania badań lekarskich i wydawania zaświadczeń niezbędnych do uprawiania sportu, w związku z tym zaświadczenia mogą wystawiać także lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, a zakres niezbędnych badań został nieco ograniczony. Treść rozporządzeń udostępniamy na dole obecnej informacji.
Klub umożliwi uzyskanie zaświadczeń od lekarza medycyny sportowej współpracującej w MKS Korona. O terminach i możliwościach poinformujemy w osobnym komunikacie.

Alternatywnie rodzice mogą zwrócić się o takie zaświadczenie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Otrzymane zaświadczenia należy dostarczyć trenerowi.

Treści rozporządzeń

Rozporządzenie ministra zdrowia z 27 lutego 2019 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 28 lutego 2019 roku (pozycja 397).

Rozporządzenie ministra zdrowia z 27 lutego 2019 roku w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 28 lutego 2019 roku (pozycja 396).

Rozporządzenie ministra zdrowia z 27 lutego 2019 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 28 lutego 2019 roku (pozycja 395)."

 

Stroje i gadżety klubowe

Vinaora Visitors Counter

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj35
mod_vvisit_counterWczoraj201
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1190
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1829
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1670
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu7661
mod_vvisit_counterOd początku422051


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, php hosting. Valid XHTML and CSS.