Remis w derbach gminy

Na wyjtkowo mokrym boisku oraz przy byskawicach w sobot w Baniosze przyszo rozgrywa derby gminy Gra Kalwaria w A-klasie. Naprzeciwko siebie stany zespoy Ora Baniocha oraz MKS Korona Gra Kalwaria. Cho przez wikszo meczu przewaaa druyna z Gry Kalwarii, zespoy podzieliy si punktami.

Pierwsza poowa naleaa zdecydowanie do goci, ktrzy przybyli do Baniochy uskrzydleni zwycistwem 3:0 nad rezerwami KS Raszyn w poprzedniej kolejce. Wikszego wyczynu jednak tydzie wczeniej dokona zesp z Baniochy, ktry pokona lidera A-klasy Kos Konstancin 3:1.W pierwszej czci sobotniego meczu dominowaa Korona, duej bya w posiadaniu piki, lepiej radzia sobie z mokr nawierzchni. Jej zawodnicy odwanie dwukrotnie strzelili w poprzeczk bramki Pawa Gadeckiego z Ora, ktry mia tego dnia co robi. Orze przeprowadzi jedn gron akcj w tej czci meczu, ale bramka nie pada.

Druga poowa zacza si, podobnie jak pierwsza, od atakw Korony. Jednak pierwszego gola, w 59. minucie, strzelili zawodnicy gospodarzy. Pikn kontr zakoczy Jerzy Majchrzak. Oywio to niesamowicie zgromadzon do licznie tego dnia publiczno (przybyo okoo 120 widzw), ktra kibicowaa zgodnie obu druynom. Gdy wydawao si, e Orowi uda si dowie trzy punkty do koca, sdzia dopatrzy si faulu w polu karnym druyny gospodarzy. Bya 85. minuta. Egzekutorem by Maciej Wesoowski, ktry pewnie umieci pik w siatce Gadeckiego.

Kocwka meczu bya nieco nerwowa. Z gry wida byo jednak, e na zwycistwie zaley raczej tylko pikarzom z Gry Kalwarii. Zmiana wyniku nie nastpia. A czy nastpi zmiana ligi rozgrywkowej druyn z naszej gminy, zobaczymy 10 czerwca. Pika w grze.